شورای عالی بانوان

سفیرایران در پاریس، میزبان بانوان کارآفرین کشور شد

 

 

هیاتی از بانوان کارآفرین کشورمان برای نخستین بارطی ۵۰سال گذشته به فرانسه سفرکردند.

در آستانه دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، به منظور دستاوردهای کشور عزیزمان ایران در حوزه زنان وهمچنین رایزنی های اقتصادی ،هیاتی متشکل از ۳۲ تن ازبانوان کارآفرین از سر تا سر ایران اسلامی وارد پاریس شدند.

در راستای اهداف این سفر، سفیر کشورماان در پاریس پذیرای بانوانی پرتلاش ازجمله، ،رئیس شورای عالی بانوان و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان سرکار خانم اخوان نسب وجمعی از بانوان کارآفرین این اتاق و بانوان اتاق های بازرگانی کرمان،ارومیه، البرز،رئیس هواپیمایی ایران ایر (هما) سرکار خانم فرزانه شرفبافی،سرکارخانم علیزاده اولین بانوی مدال آور المپیک ایران ، بانوان عضو مرکز انجمن دوستی ایران و فرانسه و همچنین نمایندگان بخش های غیر دولتی و دولتی ، روسای شرکت های خصوصی در اقامتگاه سفیر کشورمان در شامگاه چهارشنبه ۱۱  بهمن ماه سال جاری برابر با ۳۱ژانویه ۲۰۱۸  شد.

در این مراسم آقای دلفی سفیر جمهوری اسلامی در پاریس ضمن ترسیم روابط فعلی ایران و تاریخچه ایران و فرانسه به نقش بانوان ایرانی و اهمیت چهره های برتر و واقعی زنان پرداخت .

وی در ادامه عنوان کرد:جمهوری اسلامی توانسته است بستری برای رشد بانوان ایجاد کند ،امروز موقعیتی در اینجا به وجود آمده است تا توانایی بانوان ایرانی به نمایش گذاشته شود.

دلفی ضمن استقبال از حضور بانوان کارآفرین کشورمان برای نمایشگاه و توانمندی بانوان ایرانی در یک کشور اروپایی،در سخنانی به آثار مثبت برجام به عنوان دریچه تعامل با کشورهای جهان و پایبندی کلیه طرف های به مفاد آن ،کلیات طرف ها به مفاد آن ،کلیات روابط دو جانبه از جمله موضوعات اقتصادی ،گردشگردی و بستر سازی صورت گرفته و برای بهبودد بیشتر روابط میان ایران و فرانسه اشاره نمود.

 

این برنامه سه روزه که به ابتکار مرکز ایران و فرانسه برای نخستین بار طی ۵۰ سال اخیر برگزار گردید. هدف از این هیات بانوان ایرانی به پاریس معرفی بهتر واقعیت ها و دستاوردهای ایران در حوزه زنان در فرانسه و گفت و گوهای اقتصادی با بخش خصوصی این کشور اعلام شده است.

بانوان کارآفرین کشورمان قرار است در مجلس ملی فرانسه  در سمینار “زن ایرانی  زن پویا” و شورای کارفرمایان فرانسه (مدف ) و بازدید های فرهنگی و ملاقات با رئیس شورای استان پاریس شرکت نمایند.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید