آموزش بخش خصوصی

نشست بالندگی فردی با سخنرانی آقای شهشهانی

نشست بالندگی فردی با سخنرانی آقای شهشهانی

با وجود تمامی محدودیت ها، موفقیت حتمی است.

پیرو جلسات آموزشی که شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان برای زنان عضوشورا برگزار میکند، نشستی با عنوان بالندگی فردی با سخنرانی محمدحسن شهشهانی در سالن جلسات ساختمان شماره ۲ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی اصفهان برگزارشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه به دلیلموثربودن نقش زنان در ابراز امیدواری نمود در تهیه وتامین اقلام مورد نیاز خانواده درسال حمایت از تولید و کالای ایرانی، افزود: زنان سرزمینمان با تولید تامین کالاهای هر چه با کیفیت تر نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا نموده اند.

عضو هیات علمی دانشگاه ضمن اشاره به حکمت ۷۸ نهج البلاغه گفت: «ارزش هر کس به اندازه چیزی است که نیکو می داند».

وی زندگی را مستمرا تشخیص دادن، ارزشگذاری کردن و انتخاب نمودن عنوان کرد و افزود: ارزشگذاری بر اساس معیارهایی که از کل پذیرش های موجود و حاکم بر ذهن انسان انتخاب کننده وجود دارد، شکل می گیرد.

شهشهانی با تاکید بر اینکه موفقیت در زندگی به اجرای اصل حذف و انتخاب بستگی دارد، گفت: بالندگی و تعالی محصول شرایط و موفقیت نبوده و تا حدود زیادی مبتنی بر انتخاب آگاهانه است.

مشاور شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: در صورت ایمان به اینکه با وجود تمامی موانع، محدودیت ها و مشکلات، رسیدن به موفقیت حتمی است، پیروزی حاصل خواهد شد.

شهشهانی در ادامه با اشاره به انواع تغییر گفت: افراد با مشوق های بیرونی Incentive و مشوق های درونی Motivation روبرو هستند که مشوق های بیرونی مثل مادیات، حرمت، احترام و… نیاز به محرکی از بیرون فرد داشته در حالی که مشوق های درونی در نتیجه علاقه، توان و حس اینکه فرد در این جهان ماموریتی ویژه دارد به وجود آمده وخودجوش می باشند.

او ادامه داد: هم مشوق های درونی و هم بیرونی منجر به رفتار شده با این تفاوت که مشوق های درونی موجب نیل شما به هدف خواهند شد ولی درمشوق های بیرونی فرد منتظر پاداش است.

شهشهانی تصریح کرد: رفتار سالم از مشوق های درونی نشأت گرفته و فرد پس از تجزیه و تحلیل به دنبال فرصتها خواهد رفت در صورتیکه رفتار ناسالم از مشوق های بیرونی سرچشمه گرفته و به دلیل اینکه فرد به آنالیز نپرداخته است پس از عدم استفاده از فرصت ها به توجیه رفتار خود می پردازد.

عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه اعتماد به نفس، مدیریت زمان و مثبت اندیشی را از پارامترهای مهم رسیدن به بالندگی دانست و افزود: در حقیقت اعتماد به نفس حاصل ارزیابی درونی ما از خود می باشد.

شهشهانی تاکید کرد: هیچ کس به اندازه ارزشتان به شما حقوق پرداخت نخواهد کرد و آنها فقط به اندازه ای که فکر می کنند ارزش دارید پرداخت می کنند ومهم اینکه این شما هستید که فکر آنها را کنترل می کنید.

وی دلیل گرانبها بودن وقت و زمان را نیز بخاطر ارزشمند بودن انسان دانست و اذعان داشت: مدیریت زمان در حقیقت مدیریت بر برنامه هایی است که در بستر زمان انجام شده و مدیریت بر خویشتن است.

زهرا اخوان نسب، رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه گفت: نشست آموزشی بالندگی فردی با توجه به نیاز سنجی آموزشی درشورای عالی بانوان صورت گرفته و همچنین، در راستای کمک به پرورش بانوان توانمند برگزار می شود.

فایل پاورپوینت نشست بالندگی فردی با سخنرانی آقای شهشهانی

بالندگی فردی۱

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید