بخش خصوصی همایش ها

نشست تخصصی ( ایده دیده پدیده )

نشست تخصصی ( ایده دیده پدیده )

شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی در تلاش برای ارتقاء سطح فکر بانوان اصفهان است

در راستای برگزاری نشست های آموزشی که شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان برای اعضاء خود برگزار می کند،بار دیگر میزبان دکتر سقایی یکی از مشاوران برجسته شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی ،صنایع معادن وکشاورزی اصفهان با موضوع ایده پردازی بود.

این جلسه که با استقبال بی نظیری از بانوان فعال اقتصادی و اعضای شورا برگزار گردید ، بانوان را با ایده های نو برای راه اندازی کسب وکارهای جدید و راه های مبارزه با چالش های اقتصادی در جامعه امروز آشنا کرد.

مشاور شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه ضمن تشکر از شورای عالی بانوان و تلاششان در برگزاری برنامه های فرهنگ و اجتماعی از نقطه شروع هر کسب و کار و  بذر پیشنهاد سخن گفت و افزود: ایده، مضربی از اجرا و تفکر محور توسعه است، در صورتی که خلاقیت و نوآوری در راس فعالیت هایتان باشد.

علی اکبر سقایی ادامه داد:  با افزایش مهارت های فردی، به خوبی می توانید راه حل پیچیده ترین مسائل، تفکر نقادانه، خلاقیت، مدیریت مردم، هوش عاطفی، توانایی و تمایل پیش بینی، مذاکره و … را  به عنوان مهارت های برتر زندگی داشته باشید.

وی  از داده ها  به عنوان شکل جدیدی از دارایی های جهان امروز نام برد وافزود: البته امروزه با تورم داده ها به عنوان یک سرمایه جدید مواجه هستیم و حتی آینده پژوهان در این راستا معتقدند تمدن بشری در آستانه جهش های غول آسایی قرار گرفته و از آن   به عنوان موج چهارم توسعه یاد می کنند، جهشی که از همگرایی چهار فناوری نانو، زیستی، اطلاعات و شناختی حاصل می شود.

مشاور شورای بانوان اظهار داشت: همگرایی فرایندی است که طی آن فناوری ها و علوم کنونی با یکدیگر ادغام شده و دستگاه ها یا برنامه های کاربردی جدیدی را به وجود می آورند.

دکتر سقایی  فناوری اطلاعات را یکی از مهم ترین فناوری هایی دانست که همگرایی آن با دیگر فناوری ها، دستاوردهای بزرگی برای بشر داشته  است .

وی تاکید کرد: بذر پیشنهادی که از آن یادکردیم، می بایست به کونه ای مطرح شود، که به صورت مداوم و جدید در اختیار افراد قرار گیرد و لازم است بذرهای بومی شده برای هر بخش جدا کرده و از بذر کلی پرهیز شود .

وی در پایان سخنان خود اذعان داشت: راه اندازی کسب و کار در زمینه غذا، سلامت، آب و انرژی و تلفیق آن با های تک می تواند حوزه های جدیدی در پولسازی برای شما ایجاد نماید.

کلیه مطالب مربوط به سخنرانی دکتر سقایی به صورت فتیل در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

 

همچنین می توانید فایل های پاورپوینت این جلسه را از لینک های زیر دانلود کرده و استفاده کنید.

نشست تخصصی ( ایده دیده پدیده )۱

نشست تخصصی ( ایده دیده پدیده )۲

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید