شورای عالی بانوان

تب روشنفکری علت حجاب گریزی برخی بانوان است.

زنجان – امام جمعه خرمدره علت گریزانی برخی از بانوان از حجاب را تب روشنفکری عنوان کرد و گفت: نباید برخی تصور کنند با گرفتن چند مدرک تحصیلی و مطالعه چند کتاب به مرتبه ای رسیده اند که دیگر حجاب ضرورت ندارد.

حجت الاسلام سید علی حسینی شامگاه سه شنبه در جلسه هماهنگی امور بانوان خرمدره با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در تمام دوران ها، یادآور شد: موضوع حجاب امری فطری و در تمام قبایل و ادیان پیش از اسلام نیز وجود داشته است.
وی افزود: مهمترین برنامه دشمنان کمرنگ کردن نهاد خانواده در جامعه با از بین بردن حیا و عفاف است که مهمترین مصداق عفاف و حیاٰ حجاب محسوب می شود.
حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: خداوند مرد را در ظاهر قدرتمند خلق کرده درحالی که بانوان با برخورداری از روحی قوی توانایی مدیریت خانواده را دارند که لازمه تربیت فرزندان است.
امام جمعه خرمدره با توصیه به بانوان برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: برای حفظ کرامت بانوان حضور آنها در جامعه باید همراه با رعایت ضوابط و شئونات اسلامی باشد.
وی با تاکید بر ازدواج بهنگام بیان کرد: بسیاری از آقایان در سن بالای ۳۰ سال اقدام به ازدواج می کنند که این امر ضد فرهنگ اسلامی است و نباید در جامعه تبدیل به ارزش شود.
فرماندار خرمدره نیز در این جلسه گفت: بیش از ۳۵ هزار نفر از جمعیت ۷۰ هزار نفری شهرستان را بانوان تشکیل می دهند که در تمام امور و رخدادها سهم بسزایی دارند و در حل هر مشکل و یا موفقیتی نقش بانوان نیز قابل توجه است.
حجت محمدی تاکید کرد: برای برخورداری از نسلی شایسته و صالح در جامعه نیازمند اهتمام بانوان به تربیت صحیح فرزندان هستیم تا در مواقع ضروری مانند شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و دانشمندان کشور همواره پای کار حضور یابند.
وی با اشاره به اقدامات حمایتی از اشتغال بانوان، یادآور شد: در حمایت از اشتغال بانوان طی ۶ ماهه دوم سال قبل ۲۰۰ نفر از بانوان، وام ۶ میلیون تومانی خود اشتغالی با بهره ۹ درصد دریافت کردند و در زمینه ارائه این تسهیلات به افراد خوش حساب مشکلی وجود ندارد.
این مسئول یاد آورشد: برنامه های آموزشی خوبی در روستاها و شهر در حوزه بانوان خرمدره برگزار می شود که این برنامه ها تاثیر بسیار خوبی می تواند بر افزایش سطح اطلاعات بانوان داشته باشد.
وی تصریح کرد: از ۱۳ هزار دانش آموز شهرستان هشت هزار نفر دختر و از حدود هزار نفر معلم شهرستان بیش از ۵۰۰ نفر را بانوان تشکیل می دهند.
فرماندار خرمدره خاطر نشان کرد: باید با همت دستگاه های مربوطه مراسمی شایسته دختران شهرستان به مناسبت روز دختر و دهه کرامت برگزار شود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید

دعوت به همکاری در آموزشگاه فنی و حرفه ای

فراخوان نمایشگاه سایه سار مینو