بخش خصوصی شورای عالی بانوان

نشستی دیگر از شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان با هدف کمک به توانمندسازی هر چه بیشتر بانوان با موضوع چگونه کپی رایت حرفه ای شوید برگزار گردید، با سخرانی سرکار خانم محبوبه زارعی

پژوهشگر حوزه دیجیتال مارکتینگ:

یکی از ابزارهای اصلی جذب مخاطب، داستان نویسی است.

پژوهشگر حوزه دیجیتال مارکتینگ یکی از اصلی ترین ابزارها برای جذب مخاطب، داستان نویسی دانست و افزود: یک داستان خوب می تواند دعوتی دوستانه به هم نشینی برای مخاطب باشد.

از آنجا که داشتن محتوای ارزشمند و ظاهر شدن در نتایح جستجوی اثربخش تجارت الکترونیک، شاه کلید ماندگاری در بازار رقابتی کسب و کار امروز است، شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان نیز به منظور ارایه اطلاعاتی در این خصوص و با هدف کمک به توانمندسازی هر چه بیشتر بانوان، دوشنبه ۲۶ شهریورماه ، اقدام به برگزاری نشست «چگونه یک کپی رایت حرفه ای شوید؟» در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی کرد.

در این نشست محبوبه زارعی، هدف از کپی رایتینگ را که یکی از مشاغل کلیدی تبلیغات است را افزایش اثرگذاری تبلیغات به وجود آمده دانست و اظهارداشت: کپی رایتینگ در حقیقت نوعی نویسندگی تجاری است که با بهره گیری از قدرت کلمات و نوشتن مقاله تجاری مخاطب را به اقدامی آگاهانه ترغیب می نماید.

ویژگی های اصلی کپی رایتر اطلاع از فنون نویسندگی و علوم بازاریابی است.

پژوهشگر و نویسنده حوزه دیجیتال مارکتینگ با اشاره به اینکه اطلاع از فنون نویسندگی و علوم بازاریابی را از ویژگی های اصلی کپی رایتر است، افزود: هدف از نگارش هر متن تبلیغاتی ارایه راه حلی تازه برای یک مشکل، آموزش ، اطلاع رسانی و یا ایجاد ارتباط با مخاطب می باشد.

وی از مهارت نویسندگی، کسب اطلاعات و آگاهی از موضوع به عنوان سه حوزه کاری یک کپی رایتر نام برد.

این پژوهشگر حوزه دیجیتال مارکتینگ با بیان اینکه به منظور اثربخشی هر چه بیشتر لازم است تا هدف مورد نظر با خواسته مشتری در نقطه ای تلاقی داشته باشد، گفت: شناخت این نقطه تلاقی مستلزم شناخت مخاطب و آگاهی از نیازهای اوست.

زارعی در ادامه با اشاره به گفته اوژین شوارتز در کتاب تبلیغات افسانه ای مبنی بر اینکه «اولین ویژگی یک تبلیغ نویس قوه تخیل و اشتیاق اوست»، یکی از اصلی ترین ابزارها برای جذب مخاطب، داستان نویسی دانست و تاکیدکرد: یک داستان خوب می تواند دعوتی دوستانه به هم نشینی برای مخاطب باشد.

زارعی همچنین مهم ترین اقدام یک کپی رایتر را جمع آوری اطلاعاتی جامع در رابطه با محصول موردنظر و مزیت هایی که می تواند برای آن خدمت یا محصول ایجاد کند دانست.

برای دانلود فایل پاورپوینت این جلسه بر روی متن زیر کلیک کنید.

چگونه کپی رایتینگ حرفه ای شوید.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید