بخش خصوصی

مدیر مرکز ارزش آفرینان استان اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان : ( زنجیره گمشده در اشتغال، اجرای کار است )

مدیر مرکز ارزش آفرینان استان اصفهان:

زنجیره گمشده در اشتغال، اجرای کار است.

مدیر مرکز ارزش آفرینان استان اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه طرح ارزش آفرینان شامل ۴مرحله آموزش،اجرا،نظارت و پشتیبانی است، زنجیره گمشده در اشتغال، اجرای کار دانست.

نفیسه عروجی در جلسه ای که با حضور مشاور شهردار در امور بانوان سرکار خانم زارع چاووشی و مدیران فرهنگی ـ اجتماعی مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان که با هدف معرفی ارزش آفرینان برگزار شد ، با اشاره به اینکه مدت بیش از یک سال از اجرای طرح ارزش آفرینان می گذرد، اظهار داشت: طرح ارزش آفرینان با حمایت شورای بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان با حضور معاونین رییس جمهور به صورت پایلوت در شهرداری منطقه ۲ رونمایی و افتتاح شد.

وی در خصوص هدف و دستاوردهای این طرح تصریح کرد: یکی از اهداف این طرح توانمندی سازی و سهم زنان مناطق اصفهان با مشارکت شهرداری بود که این مهم انجام و دستاورد آن انعقاد قرارداد با چند سازمان معتبر است که به زودی انجام می شود.

مدیر مرکز ارزش آفرینان اصفهان یکی از مشکلات مدیریتی در کشور را انجام کارهای انجام شده از اول همزمان با تغییر مدیریت در هر ارگانی دانست.

عروجی همچنین در توضیح توانمندسازی اضافه کرد: جامعه هدف یعنی بانوان۸۰ درصد و آقایون ۲۰درصد این طرح را تشکیل می دهند چراکه یکی از دستاوردهای طرح مذکور انجام مشارکت های خانوادگی است .

مدیر مرکز ارزش آفرینان اصفهان دلیل نامگذاری این طرح ، خلق ارزش توسط یک بانو یا به عبارت دیگر جامعه بانوان هر آن کس که می تواند ، هر آن کس که می خواهد، بدون اینکه در مرزبندی ها طرح ارزش آفرینان را فقط شامل زنان سرپرست خانوار بدسرپرست، بی سرپرست بدانیم.

این فعال حوزه روستایی در ادامه از اجرای موفق این طرح در چند نقطه صفر مرزی روستاهای کشور خبر داد.

وی راه حل اجرای بهتر طرح ارزش آفرینان را در نظر گرفتن پایگاه اطلاع رسانی در مناطق مختلف شهرداری ، برپایی هفت دوره کارگاه آموزشی همچنین تیم سازی و اجرا و ساختار حقوقی (با هدف قیمت گذاری) دانست.

عضو انجمن صادرکنندگان صنایع دستی اصفهان با اشاره به اینکه مراحل کارگاه آموزشی شامل ایده یابی، کارآفرینی و خلاقیت، آموزش بوم کسب و کار را با کمک مشاور شورا آقای شهشهانی ادامه می دهد، گفت: پس از اتمام دوره های مذکور گردهمایی با حضور کارشناسان صنعت، معدن، خیرین و تسهیل گران برپا و ایده های برتر بررسی و داوری می شود.

عروجی ادامه داد: در جشنواره کارآفرینی روستایی و شهری ارزش آفرینان در سطح استان برپا و ایده های برتر معرفی و تجلیل می کنیم.

وی نیز از پیشرفت۴۰درصدی مقدمات اجرای این جشنواره توسط مدیران اتاق بازرگانی استان اصفهان خبر داد و افزود: به محض مشخص شدن تاریخ قطعی جشنواره اطلاع رسانی انجام می شود.

مدیر مرکز ارزش آفرینان استان اصفهان از برنامه های آینده به برگزاری جشنواره ارزش آفرینان و مشاغل خانگی در یکی از مناطق شهرداری ، در نظر گرفتن روز مشاغل خانگی در تقویم روزشمار و همچنین برپایی نمایشگاه بین المللی خبر داد.

عروجی همچنین افزود: برنامه آذرماه طرح ارزش آفرینان، برگزاری کاروان کارآفرینی و حرکت بین مناطق مختلف شهرداری و معرفی فعالیت بانوان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای پیگیری رفع مشکلات مشاغل خانگی از جمله بیمه و تسهیلات، ساعت کار و … باید یک ساختار قوی در نظر گرفته شود، خاطرنشان ساخت: تدوین، اجرای و تصویب این ساختار نیازمند ثبت اتحادیه کارآفرینان همچنین صرف زمان به منظور تصویب در مجلس است.

 

 

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید