شورای عالی بانوان

الهام امامی پرفسور ایرانی نخستین رئیس زن دانشکده دندان‌ پزشکی مک گیل کانادا شد

اعضا هیات علمی دانشگاه مک گیل (McGill) در آخرین نشست خود، دو زن را به عنوان رئیس دانشکده دندان‌پزشکی و رئیس مدرسه آموزش مداوم این دانشگاه انتخاب کردند.

رئیس آینده دانشکده دندان‌پزشکی مک گیل که برای نخستین بار در تاریخ این دانشگاه از بین زنان دندان‌پزشک انتخاب شده است، یک بانوی ایرانی است که سال ۲۰۰۲ پس از هفده سال کار بالینی دندان‌پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی کشورمان، به کانادا مهاجرت کرده است.
الهام امامی، استاد تمام بخش دندان‌پزشکی ترمیمی دانشگاه مونترال واقع در استان کبک کانادا، اول جولای ۲۰۱۸ برابر با دهم تیر ۹۷، برای دوره‌ای پنج‌ساله، جایگزین دکتر پل Bridge آلیسون (Paul Allison) رئیس سابق این دانشکده که ده سال این سمت را بر عهده داشته است می‌شود.
خانم دکتر الهام امامی یک دانشمند شناخته شده بین‌المللی است که تمرکز حرفه‌ای خود را بر بهبود وضعیت سلامت دهان از طریق خدمات، آموزش و تحقیق قرار داده است. او که از سال ۲۰۱۱ استاد راهنما در دانشکده دندانپزشکی مک گیل و همچنین مدیر اجرایی واحد تحقیقات سلامت دهان و توان‌بخشی دانشگاه مونترال است، بیشتر تحقیقات چند رشته‌ای و بالینی خود را در سه حوزه درمان‌های پرستودنتیکس، تأثیر سلامت دهان بر سلامت عمومی و نابرابری‌های اجتماعی در جوامع روستایی انجام می‌دهد.
پروفسور الهام امامی همچنین دارای پی‌اچ‌دی در رشته بایومدیکال و MSc در رشته پروستودنتیکس از دانشگاه مونترال است و فوق دکترای خود را در رشته‌های سلامت دهان در عموم مردم و همه‌گیری سرطان، به ترتیب در دانشگاه‌های مک گیل و مرکز تحقیقات بیمارستانی دانشگاه مونترال (CRCHUM) به اتمام رسانده و در دانشگاه تهران، دندان‌پزشکی عمومی خوانده است.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید