فرهنگی و اجتماعی

اصفهان مدارس سما باید در کیفیت و کمیت سرآمد باشند

احمد آذین در همایش دانشگاه آزاد و مدارس سما اصفهان اظهار داشت: مدیران باید جهادی کار کنند، کار جهادی به معنای تکریم ارباب رجوع، خدمت به مردم و کار درست و به موقع انجام دادن است، دومین نکته این است که قول دهیم تا سما استان اصفهان در همه مسائل پیشرو باشد.

وی افزود: مهم‌ترین شعار ما این است چه از نظر کمی و کیفی سرآمد باشیم تا خروجی ما ورودی دانشگاه باشد، اگر قرار است خروجی ما ورودی دانشگاه شود باید فرصت‌ها را غنیمت شمرده و کار کنیم، از وقتی که در اختیار ما قرار داده‌اند بهترین استفاده را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: فردا روز مبارزه با استکبار جهانی و مبارزه با آمریکاست و تجلی خود را در ۱۳ آبان هرسال می‌بیند و رقم می‌زند، ۱۳ آبان به چند دلیل بسیار مهم است، ابتدا به دهه ۴۰ باز می‌گردد که قانون کاپیتولاسیون تصویب شد و در آبان این حرکت صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در این ماه تبعید امام (ره) را به ترکیه داریم، روز ۱۳ آبان یک حرکت نمادین نیست و باید چرایی آن را برای دانش‌آموزان تبیین کنیم. دومین رویداد، ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ است که دانش آموزان ما در  دانشگاه تهران به رگبار بسته شدند و پس از جریان ۱۷ شهریور این دومین حرکت ننگین رژیم پهلوی بود.

آذین بیان کرد: همه این مناسبت‌ها جمع شده و به تسخیر لانه جاسوسی می‌رسد که به تعبیر امام راحل انقلاب دوم نامیده شده است که نشان از اهمیت این کار دارد.

خروجی مدارس در مسائل علمی و تربیتی متفاوت شده است

معاون دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در این همایش گفت: دانش آموختگان در مدارس باید در بحث‌های علمی و تربیتی شاخص باشند اما واقعیت این است که خروجی نرم مدارس ما متفاوت شده است.

حمیدرضا نظری اظهار داشت: همه ما علاقه مندیم نیروهایی تربیت شوند که از همه نظر شاخص باشند، دانش آموختگان در مدارس باید در بحث‌های علمی و تربیتی شاخص باشند اما واقعیت این است که خروجی نرم مدارس ما متفاوت شده است.

وی افزود: در کنار پررنگی‌ها و دلخوشی این اتفاقات ناگوار را هم شاهد هستیم، ما به عنوان والدین و پس از آن مدیران و مسئولان مدارس درباره این مسائل مسئول هستیم، ما انواع و اقسام برنامه‌های فرهنگی را برگزار می‌کنیم اما همه این مسائل به درون مدارس ختم می‌شود.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: چرا ما دوست داریم فرزندانمان فرهنگی و مذهبی باشند اما به طور کامل و جامع به این اهداف نمی‌رسیم، سیستم تشویق و تنبیه ما تا حدودی نادرست است، از گذشته به دنبال تشویق با کلیه جوایز بوده‌ایم و این را به فرزندان می‌فهمانیم که برای کار خوب جایزه دریافت کنند.

وی تصریح کرد: حال اگر شخص دیگری جایزه بزرگتری به آن‌ها ارائه داد شاید آن کار بد را انجام داد، انگیزه‌ها باید درونی شود تا بتواند پایدار باشد، زمانی که احساس کردم نماز برای من خوب است و پذیرفتم که باید نماز بخوانم آن زمان اقامه نماز من پایدار می‌ماند.

نظری بیان کرد: فرزندان ما باید مسئولیت پذیر باشند، بن بست شکن‌ها باید یکسری ویژگی داشته باشند، ابتدا باید قدرت ایستادگی برابر تغییر و سختی‌ها داشته باشند، اگر روی حرکت‌ها مداومت داشتیم و به آن انگیزه دهیم به نتیجه نهایی می‌رسیم. باید انگیزه لازم برای تحقق آرمان‌ها را داشته باشیم.

وی گفت: باید ابتدا خودمان نسبت به آن راه اعتقاد داشته باشیم، زمانی که به مشکلات برخورد کردیم نباید دلمان خالی شود، ایجاد توانایی مهارت می‌خواهد و این توانایی‌ها باید به مرور زمان ایجاد شود، برای ایجاد توانایی این‌ها می‌تواند موثر باشند.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید