بخش خصوصی همایش ها

مراسم افتتاحیه دومین استارت آپ بانوان اصفهان با همت شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان:
جامعه ما، جوان و پر ایده است
رییس شورای عالی بانوان جامعه ما، را جوان و پر ایده دانست و افزود: یکی از وظایف اتاق بازرگانی تسهیل گری ایده های کسب و کار جدید است.
مراسم افتتاحیه دومین استارت آپ بانوان اصفهان با حضور سید عبدالوهاب سهل آبادی، رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان، زهرا اخوان نسب، رییس شورای عالی بانوان و کوروش خسروی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان به میزبانی اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار شد.
یکی از وظایف اتاق بازرگانی تسهیل گری ایده های کسب و کار جدید است.
در این مراسم رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان رویداد کارآفرینی را یکی از رویدادهای مهم جهان دانست که چند سالی از زمان برگزاری اولین دوره آن می گذرد.
زهرا اخوان نسب با اشاره به اینکه این استارتآپ به تایید نهاد ریاست جمهوری، مرکز شتاب دهی نوآوری و سازمان ملی یونسکو رسیده و در سایت رسمی استارتآپ ها ثبت شده، تصریح کرد: هدف از برگزاری استارتآپ بانوان ارائه ایده های نو توسط متقاضیان طی دو روز کاری و تبدیل آن به شغل ها و کسب و کارهای جدید است.
وی جامعه ما، را جوان و پر ایده دانست و یکی از وظایف اتاق بازرگانی تسهیل گری ایده های کسب و کار جدید عنوان کرد.
این مقام مسئول در پایان از همه کسانی که با نیت خیر در برگزاری استارت آپ کمک کردند تشکر کرد و افزود: یکی دیگر از اهداف استارت آپ ها مشارکت و انجام کار گروهی است.
اتاق بازرگانی استان اصفهان عضو اتاق بین المللی جوانان(J.C.I)شد
همچنین رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان اظهارداشت: در دوره ای که ماه های پایانی خود را می گذراند به دو حوزه مهم جوانان و بانوان توجه ویژه داشتیم.
سید عبدالوهاب سهل آبادی ضمن بیان اینکه که اعضا در هر دو حوزه موفق ظاهر شدند، گفت: یکی از موفقیت های حوزه جوانان، درخشش آن ها در رویداد جی تکس دوبی در سال گذشته بود.
وی با ابراز تاسف از اینکه جوانان فعال در حوزه استارت آپی طی سال های گذشته مورد توجه بخش دولتی و خصوصی قرار نگرفتند، تاکیدکرد: خرید ایده های جوانان ایرانی در کشورهای خارجی زیبنده کشورمان نیست و باید از این ایده ها در کشورمان استفاده کنیم.
رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان همچنین از موفقیت اتاق بازرگانی استان اصفهان در عضویت اتاق بین المللی جوانان (J.C.I) در آخرین مرحله آن که به میزبانی گوا هندوستان برگزار شد خبر داد.
این مقام مسئول ادامه داد: همایش صنعت و دانشگاه نیز در هفته گذشته برگزار شد.
سهل آبادی تاکیدکرد: ما باید فضای کسب و کار را برای جوانان فراهم کنیم تا از پتانسیل های موجود در کشور استفاده کنیم.
یکی از ویژگی های کارآفرینی بزرگ فکرکردن و کوچک عمل کردن است
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه اظهار داشت: اصفهان از نبود V.C رنج می برد.
کوروش خسروی تصریح کرد: برای حل این مشکل در جلسات شورای شهر، به شهردار را مکلف کردیم تا سقف ۵ میلیارد ریال برای مشارکت یا ایجاد V.C اختصاص دهد.
وی ابراز امیدواری کرد: تا یکسال آینده یک صندوق ۱۰میلیارد تومانی V.C در اصفهان ایجاد کنیم.
این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های کارآفرینی بزرگ فکرکردن و کوچک عمل کردن است، افزود: این ویژگی باعث می شود در صورت شکست ایده زمان کمتری را صرف بازگشت کنید.
وی ویژگی دیگر کسب و کار موفق را سرمایه گذاری بیشتر برای تیم تا ایده عنوان و تاکید کرد: یک تیم قوی با یک ایده ضعیف موفق تر از یک تیم ضعیف با ایده قوی است.
گفتنی است، دومین رویداد استارتآپ بانوان استان اصفهان از دوم تا چهارم آذرماه به میزبانی اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید