بخش خصوصی

رویداد کارآفرینی استارت آپ مشارکت بین بانوان را افزایش می دهد

رویداد کارآفرینی استارت آپ مشارکت بین بانوان را افزایش می دهد

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: یکی از اهداف رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکندها ایجاد مشارکت بین بانوان و در نهایت تبدیل ایده‌ها به اشتغال است.

زهرا اخوان نسب در نشست خبری دومین رویداد استارتاپی بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: این رویداد استارتاپی به منظور ترویج و جلب مشارکت گروهی در فعالیت‌های کسب و کار، شبکه سازی و پیدا کردن شغل‌های جدید از ایده‌های خام برگزار شد.
وی با بیان اینکه رویداد استارتاپی بانوان، یک رویداد آموزشی و تجربی است، گفت: جمع آوری ایده‌های جدید ‌و تبدیل آن به یک کسب و‌کار و آشنایی با روش‌های موفقیت در کسب و کارهای کوچک و نوپا از جمله اهداف رویدادهای استارتاپ ویکند است.
رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان یکی از اقدامات مفید و مؤثر شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان را حمایت از بانوان فعال در عرصه‌های مختلف از جمله حمایت از استارتاپ‌ها عنوان کرد.
اخوان نسب با اشاره به نقش تسهیل گیری اتاق بازرگانی، گفت: یکی از اهداف این استارتاپ ایجاد مشارکت تمام افراد و در نهایت تبدیل این ایده‌ها به اشتغال است. برای برگزیدگان، خدمات مشورتی رایگان، تسهیل‌گری در کار و راه‌اندازی کسب و کار فراهم می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه افراد برای ورود به استارتاپ‌ها باید هدف داشته باشند تا بتوانند راه خود را در کسب و کار پیدا کنند، تصریح کرد: در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، علاقمندان استارتاپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم آمدند تا در مدت۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح و گروه تشکیل دهند و در نهایت هر گروه ایده ای را اجرا کند.
رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان یکی از راه های ایجاد نشاط در جامعه را پیدا کردن شغل های جدید از دل ایده های خام عنوان کرد و افزود: از این طریق می توان جمعیت جوان را با شغل جدید هدفمند کرد. لازمه معرفی شغل های جدید با توجه به عصر تکنولوژی و ارتباطات مجازی نیز برگزاری استارتاپ است که فرصتی برای صاحبان ایده و پایش و رشد ایده ها است. وی خاطرنشان کرد: در دنیا بسیاری از استارتاپ ها با شکست مواجه می شوند، تمرین کار تیمی و تامین پشتوانه مالی از جمله مواردی است که جلوی شکست آنها را می گیرد. البته فرهنگ اجتماعی در موفقیت استارتاپ ها اثرگذار است.
اخوان نسب با تاکید بر اینکه حمایت مالی و ساختاری از استارتاپ ها باید عملی شود، تصریح کرد: نمی‌خواهیم استارتاپ ها به طور کامل در حیطه دولت وارد شوند، اما مسئولان استانی و کشوری باید از این حوزه حمایت کنند تا در تبدیل ایده به عمل موفق باشند.
وی با اشاره رویکرد شورای عالی بانوان در همکاری با آموزش و پرورش گفت:برگزاری دوره های آموزشی هوش مالی با حضور معلمان آموزش و پرورش یکی از برنامه های اصلی شورا برای توانمندسازی نسل آینده است .
رسیک پذیری شاخص موفقیت استارتاپ‌ها
زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه این رویداد فرصتی برای حضور زنان در جامعه بود، اظهار کرد: استارتاپ ها در ایران پدیده ای نوپا هستند که از ایده تا عمل نیاز به مراحلی است که اگر به درستی طی نشود، هدف اصلی محقق نخواهد شد.
وی رسیک پذیری را شاخص موفقیت استارتاپ ها دانست و گفت: باید زیرساخت های تکنولوژیک فراهم شود. ایران سرشار از منابع معدنی است، همچنین با وجود مشکلاتی در بخش منابع ارزی، هنوز به بحران نرسیده ایم و برخی اتفاقات ناشی از جو روانی جامعه است، اما تنها مشکل در عدم جذب مناسب منابع انسانی در جای مناسب خود است. وی همچنین درخصوص حمایت دولت از استارتاپ ها، گفت: بحث این است که آیا حمایت مالی دولت از این بخش به صلاح است یا خیر؟ ممکن است حمایت دولت استقلال را از استارتاپ ها بگیرد که دل‌نگرانی مسئولان این حوزه است، اما اگر استارتاپ ها به این نتیجه برسند که نیازمند حمایت دولتی هستند، می توان با ارائه طرحی همچون اختصاص برخی معافیت ها از جمله تحصیلی، مالیاتی و … به برترین های این حوزه در مجلس اقداماتی انجام داد.
. ۱۰ تیم ۱۰ نفر در دومین رویداد کارآفرینی استارت آپ
مهران کرمی دبیر رویداد کارآفرینی استارت آپ بانوان در این نشست گفت:۱۰۰ شرکت کننده در این رویداد در قالب ۱۰ تیم تقسیم بندی شدند و پس از سه روز کار تیمی ۳ ایده به عنوان برگزیده انتخاب شدند
وی افزود:۹۰ درصد ثروت جامعه در اختیار ۱۰ درصد است و کارافرینی می تواند توزیع ثروت در جامعه را متعادل کند.
وی تصریح کرد:تا کنون ۱۱ دوره استارت آپ در اصفهان برگزار شد که اتاق بازرگانی و شورای عالی بانوان بیش از ۵۰ درصد این رویداد را حمایت کردند.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید