بخش خصوصی شورای عالی بانوان

رییس شورای عالی بانوان در خصوص روز دانشجو باید دنبال تلاش و ارایه آموزش ها و مهارت های لازم به دانشجویان برای راه اندازی کسب وکارهای نوین در جامعه باشیم

رییس شورای عالی بانوان در خصوص روز دانشجو باید دنبال تلاش و ارایه آموزش ها و مهارت های لازم به دانشجویان برای راه اندازی کسب وکارهای نوین در جامعه باشیم.

رییس شورای عالی بانوان: شروع هر حرکتی باید بر اساس تحقیق صورت پذیرد

رییس شورای عالی بانوان گفت: شروع هر حرکتی باید بر اساس پژوهش های کاربردی و تحقیق صورت پذیرد.

دانشجویان قشر قابل توجهی از جامعه را تشکیل می دهند و با اتمام دوران تحصیل خود در دانشگاه انتظار داشتن شغل مناسب را دارند. یکی از برنامه های شورای عالی بانوان اتاق بزرگانی ارائه آموزش ها و مهارت های لازم به دانشجویان برای راه اندازی کسب و کار نوین است.

اهمیت این موضوع با نزدیک شدن به ۱۶ آذرماه یعنی روز دانشجو و هفته پژوهش، بهانه ای را برای ما فراهم کرد تا گفت و گوی داشته باشیم با زهرا اخوان نسب ، رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان تا در خصوص اقدامات ارائه شده توسط این ارگان به بانوان دانشجو پرسش هایی را مطرح کردیم که شرح آن را در ادامه می خوانید.

_ شورای عالی بانوان در طی چند سال فعالیت خود چه راهکارها و اقداماتی را برای ایجاد اشتغال برای بانوان دانشجو انجام داده است؟

شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان در راستای تقویت بانوان جهت حضور در حوزه های کسب و کار اقداماتی از قبیل: ارائه خدمات مشاوره ، برگزاری جلسات آموزشی با هدف مهارت افزایی بانوان نشستهای تخصصی، سمینارها و میزگردهایی جهت تجزیه و تحلیل معضلات پیش روی بانوان انجام داده است.

برگزاری دومین رویداد کارآفرینی بانوان در ۲ لغایت۴ آذرماه سال جاری با موضوع کسب و کار بانوان اقدامی به همین منظور و در راستای شناسایی ایده های نو و ایجاد فضای مناسب جهت تبدیل ایده ها به اجرا و نیز معرفی شغل های جدید متناسب با شرایط جامعه به بانوان و دانشجویان بوده است.

 _شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی در حوزه پژوهش بانوان چه اقداماتی را انجام داده است؟

این شورا معتقد است تصمیم گیری صحیح و منطقی و شروع هر حرکتی باید بر اساس پژوهش های کاربردی و تحقیق صورت پذیرد.

لذا این شورا همواره سعی نموده است ضمن تشویق پژوهشگران جوان به منظور انجام تحقیقات کاربردی، قبل از هر اقدامی از تجربیات این عزیزان بهره مند شود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید