بخش خصوصی

حضور سرکارخانم زهرا اخوان نسب رییس شورای عالی بانوان در مراسم گرامیداشت روز دانشجو دانشگاه شهررضا

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان مطرح کرد:

ضرورت توجه به شبکه سازی در یافتن شغل مناسب

زهرا اخوان نسب ضمن گرامیداشت روز دانشجو، گفت: جوانان و آینده شغلی مناسب از مهمترین دغدغه های اتاق بازرگانی به شمار می رود، از این رو شبکه سازی و استفاده از شبکه های اجتماعی در انتخاب و یافتن شغل، تاثیر به سزایی دارد.

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی را محل مناسبی جهت توانمند سازی بانوان دانست و گفت این اتاق متشکل از تمامی فعالان اقتصادی اعم از بازرگانان، تجار و کشاورزان است.

۶۰ درصد جمعیت تحصیل کرده، بانوان هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز ۶۰ درصد از جمعیت تحصیل کرده را بانوان تشکیل می دهند، مهمترین موضوع  پیدا کردن شغل مناسب برای آن ها است.

اخوان نسب، یکی از موارد مهم در انتخاب شغل جوانان را تمایز افراد در مهارت هایی که آموخته عنوان کرد. با اشاره به اینکه نسل  امروز نسل هوشیار و هوشمند است، گفت:‌ انتخاب رشته باید متناسب با علایق شما باشد.

وی معیارهای مد نظر برای انتخاب شغل جوانان را تناسب شغل با علاقه های فردی، نظر خانواده، ارزشهای شغل، بازار شغل در آینده، خلاقیت در انتخاب شغل، مهارت های شغلی خاص آن رشته، سطح استرس شغل مد نظر، فضای شغلی، نوع افرادی که با آن ها در ارتباط هستیم، فرصت های ترفیع و آموزش های در حین کار دانست.

عواملی که نباید در انتخاب شغل مد نظر قرار داد، دوری از حاشیه ها، جلوگیری از اظهارنظر افراد بی اطلاع از شغل ما است.

فارغ التحصیلان، هفت مرتبه شغل خود را تغییر می دهند.

اخوان نسب همچنین در ادامه گفت:‌ طبق آمار اولویت های شغلی ۶۰ درصد از افراد حین تحصیلشان تغییر می کند.

وی در ادامه افزود: طبق بررسی های انجام شده در دنیا فارغ التحصیلان ، هفت مرتبه شغل خود را تغییر می دهند.

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان تصریح کرد: شبکه سازی و استفاده از شبکه های اجتماعی سهم بسزایی در انتخاب شغل مناسب دارد.

اخوان نسب از راهکارهای انتخاب حرفه به توانایی های آکادمیک، شنونده خوب بودن، تفکرات خلاقانه، قدرت حل مسئله، ویژگی های شخصیتی افراد، مشاوره های شغلی، تحقیق و پژوهش اشاره کرد.

اخوان نسب در پایان خاطرنشان ساخت: کار حین تحصیل، باعث کسب مهارت شغلی بعد از فارغ التحصیلی می شود.

 

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید