بخش خصوصی شورای عالی بانوان

همایش آینده کسب و کار من به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه اشرفی اصفهان،با سخنرانی رئیس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان

رئیس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی استان اصفهان عنوان کرد:
اتاق بازرگانی استان اصفهان؛ همواره حامی و پشتیبان اعضا است.
زهرا اخوان نسب گفت: اتاق بازرگانی به عنوان یک تشکل ارزش آفرین، همواره پشتیبان اعضا بوده و از آنها حمایت کرده است.
رییس شورای عالی بانوان، اتاق بازرگانی اصفهان را از جمله تشکل های قوی در ایران برشمرد و افزود: اتاق های بازرگانی در سالهای اخیر با پویایی بیشتر؛ سطوح فعالیت خود را ارتقا داده اند، به گونه ای که مشاوره به سه قوه اصلی کشور را در کارنامه فعالیت هایشان به ثبت رسانده اند.
اخوان نسب اظهار کرد: اگرچه اقتصاد کشور؛ اقتصادی دولتی و نفت محور است، اما در چند سال گذشته توجه بخش دولتی به ظرفیتهای نهفته در بخش خصوصی و پتانسیلهای این بخش جهت کمک به بهتر نمودن شرایط اقتصادی به کار گرفته شده است .
وی با اظهار خرسندی از کسب رتبه نخست اتاق بازرگانی اصفهان در برگزاری جلسات شورای گفت وگو، ادامه داد: ۱۱کمیسیون و دو شورا در اتاق اصفهان فعالیت می کنند و ۸۰ درصد از مصوبات شورای گفت و گو در اصفهان به اجرا درآمده است .
رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان، مشکل جامعه امروز را عدم تناسب میزان و کیفیت شغل با تعداد فارغ التحصیلان دانست و یادآور شد: تمامی دانشجویان می بایست در دوران تحصیل خود به فکر شغل آینده و کسب مهارت باشند تا بتوانند به موفقیت دست یابند.
زهرا اخوان نسب تصریح کرد: اگر به کشورهای پیشرفته نگاهی بیندازیم، متوجه استفاده بیشتر ربات ها به جای نیروی انسانی می شویم، بنابراین می توان دریافت در آینده هوش مصنوعی به عنوان یکی از مشاغل مهم و کاربردی به شمار خواهد رفت.
مهارت در موفقیت آینده شغلی افراد؛ مهم است
رییس شورای عالی بانوان، یکی از علل بیماری های افسردگی کارمندان را ناشی از عدم علاقه به شغلشان دانست و گفت: مهارت و علاقه به رشته تحصیلی، اهداف و برنامه ریزی افراد، ارزشها و مزیت های شغل مدنظر، استقلال در تصمیم گیری های شغلی ، درآمدکافی و نقش خانواده، در موفقیت آینده شغلی افراد حائز اهمیت است.
این مقام مسئول اذعان داشت: یکی از عواملی که در انتخاب شغل آینده می بایست مد نظر قرار گیرد، خلاقیت و مشورت با افراد صاحب نظر است که اتاق بازرگانی به دلیل ارتباط با کارآفرینان برتر به عنوان تسهیل گر در این حوزه تأثیر بسزایی دارد.
اخوان نسب تأکید کرد: خانواده ها، تشکل های دانشجویی، فضای مجازی و کسانی که از تجربیات بیشتری در زمینه شغلی برخوردارند، در انتخاب شغل افراد نقش مؤثری را ایفا می کنند که دانشجویان می بایست با مد نظر قراردادن اهداف کلان، تحقیق ، فضا، محیط شغلی و انتخاب شغل های بی استرس در موفقیت شغلی آینده خود مؤثر واقع شوند.
وی افزود: در نظر گرفتن اولویت های شغلی و شبکه سازی از جمله راهکارهای مهم در انتخاب شغل مناسب است، زیرا ۶۰ درصد دانشجویان اولویت های شغلی خود را در زمان تحصیل تغییر می دهند.
زهرا اخوان نسب، کسب موفقیت های شغلی آینده افراد را نتیجه شکست های آن ها در گذشته دانست وخاطر نشان ساخت: شناسایی نقاط ضعف و قوت خود، استفاده از مشاوره های شغلی و انجام شغل های نیمه وقت، از موارد دیگر در موفقیت آینده شغلی افراد محسوب می شود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید