فرهنگی و اجتماعی

سیستان و بلوچستان، کمپین جَنِک با خریداری ۴۰۰ عدد صنایع دستی فاخر زنان بلوچ آغاز به‌ کار کرد

نماینده کمپین کارآفرینی جَنِک گفت: این کمپین با حمایت خیران، ۴۰۰ عدد صنایع دستی فاخر زنان بلوچ را برای تجاری‌سازی و ارائه در بازارهای ایران و جهان خریداری کرد.

الهام فتح‌اللهی در چابهار اظهار داشت: کمپین جَنِک به معنای زن بلوچ که به تازگی فعالیت خود را با حمایت خیران و کارآفرینان شروع کرده می‌خواهد با ایجاد یک برند، صنایع دستی فاخر زنان بلوچ را در بازارهای ایران و جهان ارائه دهد.

وی افزود: تاکنون بیش‌از ۴۰۰ عدد صنایع دستی فاخر زنان بلوچ شامل دستبند، گوش‌واره، پابند، لباس‌های فاخر و کمربند توسط این کمپین از زنان روستایی صنایع‌دستی دوز روستاهای شرق چابهار تا نقطه صفر مرزی گواتر خریداری شده است.

نماینده کمپین کارآفرینی جَنِک تصریح کرد: حامیان این کمپین عمدتا سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و شرکت‌های به‌نام اقامتی، تفریحی و پروازی گردشگری ایران هستند و قرار است این صنایع دستی با حمایت این حامی‌ها در نقاط مختلف کشور و نمایشگاه‌های بین‌المللی جهانی در سراسر جهان برای فروش به علاقه‌مندان ارائه شود.

فتح‌اللهی گفت: متعقدیم آن‌طور که باید به هنر دست زنان بلوچ که حقا و انصافا از فاخرترین و ارزشمندترین صنایع دستی ایران است توجه نشده و لازم است با حمایت همه‌جانبه، همه این صنایع دستی به‌شکل گسترده‌ای در ایران و بازارهای جهانی ارائه شود.

وی بابیان اینکه در صورت پرداخت همه‌جانبه و تجاری سازی صنایع دستی زنان روستایی بلوچ بخش مهمی از محرومیت بلوچستان جبران می‌شود؛ خاطرنشان کرد: با ارائه درست و گستره این صنایع دستی ضمن برندسازی، علاقه‌مندان زیادی را به حوزه صنایع دستی زنان بلوچ جذب خواهیم کرد و موجبات صنعتی شدن و اشتغال‌زایی پایدار زنان روستایی عمدتا در روستاهای محروم را فراهم خواهیم کرد.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید