ایران فرهنگی و اجتماعی

گرمخانه زنان در شهرستان فردیس راه‌اندازی می‌شود

گرمخانه زنان در شهرستان فردیس راه‌اندازی می‌شود

فردیس – شهردار فردیس از ایجاد گرمخانه زنان در این شهرستان خبر داد و گفت: این گرمخانه تا ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

منوچهر غفاری با اشاره به راه‌اندازی گرمخانه زنان در فردیس، اظهار کرد: ازآنجایی‌که یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری فردیس فراهم کردن مکانی برای زنان بی‌سرپناه این شهر است، این مرکز تا ۱۰ روز آینده آماده خدمات‌رسانی می‌شود.

وی در ادامه مساحت گرمخانه زنان فردیس را ۲۵۰ مترمربع اعلام کرد و افزود: ظرفیت این گرمخانه ۲۰ نفر است و به‌صورت شبانه‌روزی در روزهای سرد به زنان بی‌خانمان خدمات‌رسانی می‌کند.

به گفته شهردار فردیس بانوانی که به این گرمخانه مراجعه می‌کنند از امکانات بهداشتی و گرمایشی بهره‌مند می‌شوند.

وی بابیان اینکه گرمخانه زنان در فردیس بااعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیون تومان تجهیز شده است، خاطرنشان کرد: این گرمخانه در فلکه پنجم و ضلع غربی بلوار بیات واقع است.

غفاری اضافه کرد: ارائه امکاناتی نظیر اسکان و استراحت، استحمام، غذای گرم، لباس راحت و صبحانه در گرمخانه زنان فردیس تدارک دیده‌شده است.

شهردار فردیس با اشاره به اینکه ظرفیت گرمخانه زنان فردیس به‌تناسب افزایش جمعیت مراجعه‌کنندگان قابل‌افزایش خواهد بود و پذیرش گرمخانه در صورت پر شدن تخت‌ها، ممنوع نیست، بیان کرد: این مهم با توجه به اهمیت حفظ جان و سلامت مراجعه‌کنندگان از سرما انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: ممکن است گرمخانه زنان در فردیس کفاف زنان کارتن‌خواب و درراه مانده شهر را با توجه به مهاجرپذیری و پناه آوردن معتادان و متکدیان زن در حاشیه‌های شهر را ندهد اما مدیریت شهری فردیس حداکثر توان خود را برای ایجاد امکاناتی در راستای اسکان و خدمات‌رسانی به این قشر بکار می‌گیرد.

شهردار فردیس در بخش دیگری با اشاره به اینکه ایجاد یک گرمخانه مردان در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، خاطرنشان کرد: به‌زودی اقداماتی در این رابطه انجام می‌شود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید