زنان کار آفرین ایران

۲۰ درصد زنان خانه دار در کرمان بیمه شده اند

 ۲۰ درصد زنان خانه دار در کرمان بیمه شده اند

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جامعه زنان را زنان خانه دار تشکیل می دهند، گفت: این در حالیست که فقط ۲۰ درصد این قشر تحت پوشش بیمه قرار دارند.

فاطمه السادات حسینی در نشست خبری مدیرکل تامین اجتماعی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه یکی از خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری بحث سلامت و بهداشت و خدمات بیمه ای برای زنان و مردان است، اظهار کرد: یکی از فعالیت های بیمه ای در حوزه بانوان خانه دار است و ۸۰ درصد جامعه زنان، خانه دار هستند.

وی با توجه به اینکه یکی از دغدغه های زنان خانه دار بیمه آنها است، افزود: ۲۰ درصد زنان خانه دار بیمه شده اند و برای بیمه مابقی این افراد نیازمند آگاه سازی از طریق اصحاب رسانه هستیم تا احساس امنیت برای این قشر از جامعه برطرف شود و امید به زندگی افزایش یابد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان بیان کرد: اگر می خواهیم جامعه و خانواده سالم داشته باشیم، باید زنان خانه دار ما از حیث بیمه، احساس امنیت کنند قطعا خانواده به آرامش بیشتر برسد.

وی در نهایت افزود: خواهشی که از مدیرکل تامین اجتماعی دارم این است که این خلاها و مشکلات را بررسی و برطرف کند و ما شاهد امنیت و امید به زندگی برای زنان خانه دار باشیم

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید