بین الملل

احتمالا یک زن اولین مسافر کره مریخ است

سرپرست ناسا طی مصاحبه ای رادیویی اعلام کرد اولین انسانی که طی ماموریتی تازه پا بر کره مریخ می گذارد، به احتمال زیاد یک زن خواهد بود.

جیم برایدنستاین، سرپرست ناسا هفته گذشته مهمان برنامه رادیویی Science Friday بود. وی طی حضور در این برنامه، اعلام کرد اولین انسانی که به زودی پا بر کره مریخ می گذارد، به احتمال زیاد یک زن خواهد بود.

حضور برایدنستاین در این برنامه مصادف با روز جهانی زنان بود. به مناسبت این برنامه و روز برگزاری آن، یکی از شنوندگان طی پیامی سوال کرد که برنامه ناسا برای فرستادن زنان به کره ماه چیست؛ چرا که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. جیم برایدنستاین در پاسخ به این سوال گفت:

ناسا نه تنها برای فرستادن یک زن به کره ماه برنامه هایی دارد، بلکه برنامه های دیگری به رهبری زنان نیز در دست انجام است. در اواخر ماه مارس که بی تردید ماهی پر افتخار برای زنان محسوب می شود، ما اولین برنامه سفر به فضا را که تمام شرکت کنندگان آن را زنان تشکیل می دهند، عملی خواهیم کرد. زنان توانایی های بالا و متفاوتی در این زمینه دارند.

برنامه این سفر به فضا که تمام شرکت کنندگان آن را زنان تشکیل می دهند، برای تاریخ ۲۹ مارس برنامه ریزی شده است. دو زن فضانورد به نام های Anne McClain و Christina Koch به کمک یکدیگر این ماموریت ۷ ساعته را پیش خواهند برد. البته باید در نظر داشت که این برنامه و جزئیات آن ممکن است با تغییراتی نیز همراه شود.

ناسا اولین زن فضانورد خود را در سال ۱۹۷۸ استخدام کرد؛ اما به استناد CNN، امروزه زنان حدود ۳۴ درصد از نیروهای فعال فضانوردی ناسا را تشکیل می دهند. این درصد احتمالا بیشتر نیز خواهد شد. سال گذشته، ناسا اعلام کرد برای اولین بار نیمی از تقاضاکنندگان شغل از این اداره آمریکایی را زنان تشکیل می دهند.

برایدنستاین جزئیات دیگری از سفر به کره مریخ ارائه نداد؛ اما تاکید داشت که اولین انسانی که پا بر کره مریخ می گذارد، به احتمال زیاد یک زن خواهد بود.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید